Четверг, 15.11.2018, 06:41
Приветствую Вас Гость | RSS
Главная | Регистрация | Вход
Категории каталога
Законы [4]
Правила [1]
Штрафы [1]
Инструкции [6]
Форма входа
Поиск
Статистика
Rambler's Top100 Український рейтинг TOP.TOPUA.NET Рейтинг Cat-Rate
Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0
Наш опрос
Что Вас заинтересовало?
Всего ответов: 700
Главная » Статьи » Нормативная база » Законы

ПРАВИЛА ПАРКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ У М. КИЄВІ

КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА II сесія VI скликання

РІШЕННЯ від 25 грудня 2008 року N 1051/1051


XVII. ПРАВИЛА ПАРКУВАННЯ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ У М. КИЄВІ


17.1. Загальні положення
17.1.1. Цими Правилами визначається єдиний порядок організації та функціонування платних місць для паркування транспортних засобів на території міста Києва з метою:
• забезпечення належного благоустрою територій, в тому числі благоустрою автомобільних доріг, міжквартальних проїздів та тротуарів;
• збільшення пропускної спроможності проїзних частин вулиць міста;
• підвищення безпеки дорожнього руху та дисципліни водіїв;
• впорядкування паркування транспортних засобів на вулицях, майданах та міжквартальних територіях міста;
• посилення контролю та притягнення до адміністративної відповідальності власників транспортних засобів, які порушують Правила дорожнього руху та ці Правила;
• підвищення культури паркування;
• підвищення дисципліни сплати збору за послуги паркування, збільшення фінансових, надходжень до бюджету м. Києва.
• забезпечення місцями для паркування таксі та таксомоторів, що використовуються на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Києві.
17.1.2. Правила паркування транспортних засобів у місті Києві розроблені відповідно до чинного законодавства та з метою впровадження у системі платного паркування населених пунктів єдиної політики з питань нормативного регулювання, організації, функціонування, ціноутворення, координації і контролю.
17.2. Основні терміни, використані в цих Правилах:
Паркування транспортних засобів – тимчасова стоянка транспортних засобів у відведених або спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місць для паркування необхідним обладнанням.
Паркування таксі та таксомоторів, що використовуються на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Києві, – тимчасова стоянка транспортних засобів у відведених або спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, визначена Комунальною госпрозрахунковою службою перевезень виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Відведені місця – це місця платного паркування, які знаходяться на земельних ділянках, розташованих поза межами червоних ліній, або на земельних ділянках, відносно яких не визначено балансоутримувача, повинні бути огороджені, обладнані дорожніми знаками, мати освітлення та приміщення для охорони, можуть мати дорожню розмітку (в залежності від погодних умов, пори року) та можуть бути оснащенні пристроями для контролю часу паркування.
Спеціально обладнані місця – це місця для паркування транспортних засобів, розміщені на проїжджій частині доріг чи за її межами, визначені відповідними дорожніми знаками, можуть мати дорожню розмітку, можуть бути оснащені спеціальними пристроями для контролю часу і способу паркування, сплати збору і послуг паркування, необхідним технічним обладнанням для запобігання викраденню транспортних засобів (огорожею, в’їзними та виїзними бар’єрами, шлагбаумами, приміщеннями для охоронців тощо).
Спеціально обладнаний майданчик (штрафмайданчик) – майданчик, призначений для забезпечення зберігання автотранспортних засобів, до яких застосовано затримання або прийнято рішення відповідними посадовими особами, визначеними законом, щодо вжиття необхідних заходів по усуненню перешкод.
Місце для службового платного паркування транспортних засобів – спеціально визначене оператором місце для тимчасової стоянки транспортних засобів підприємств, організацій, установ тощо.
Збір за паркування транспортних засобів – місцевий податок, який згідно із законом запроваджується і зупиняється Київською міською радою на території міста Києва та зараховується до бюджету м. Києва.
Платники збору за паркування автотранспортних засобів – водії чи відповідні юридичні особи, що паркують транспортні засоби у відведених або спеціально обладнаних для цього місцях.
Плата за послуги паркування включає в себе ставку збору за паркування, відшкодування витрат на утримання та обслуговування місць для платного паркування, забезпечення планового прибутку уповноваженої особи (оператора) та може включати інвестиційну складову у разі затвердження Київською міською радою інвестиційної програми, якою передбачена зазначена складова.
Інвестиційна складова – кошти враховані в тарифі за паркування транспортних засобів, які використовуються оператором на впровадження інноваційних технологій в організацію паркування автотранспортних засобів на території міста.
Паркувальний автомат (паркомат) – лічильник, призначений для обліку часу паркування транспортного засобу, який показує час, до якого сплачено тривалість паркування транспортного засобу та за допомогою якого можна сплачувати вартість послуг з паркування та вартість робіт з встановлення та зняття технічного засобу.
Місця платного автоматизованого паркування – місця для паркування, обладнані паркоматами або іншими пристроями, що забезпечують роботу автоматизованої системи обліку оплати за паркування.
Фіскальний чек – платіжний документ, який засвідчує факт сплати коштів за платне паркування транспортного засобу.
Пластикова чіп-картка – багаторазовий платіжний засіб, який забезпечує оплату вартості паркування транспортних засобів.
Абонементний талон – документ, який дає право на паркування транспортного засобу протягом визначеного періоду, сплаченого заздалегідь.
Талон фіксованої вартості – документ, який надає право на паркування транспортного засобу на час, визначений номіналом талону.
Інвестиційний конкурс (тендер) – визначення на конкурсних засадах іноземного або вітчизняного інвестора, який запропонує кращу інвестиційну програму впровадження автоматизованої системи паркування, що відповідає вимогам, встановленим тендерним комітетом, та гарантує її виконання.
Технічний засіб для обмеження руху транспортних засобів – спеціальний пристрій, який обмежує рух транспортного засобу.
Застосування технічних засобів для обмеження руху транспортних засобів – встановлення технічних засобів для обмеження руху транспортних засобів на транспортний засіб у відведених чи спеціально обладнаних місцях паркування транспортних засобів та об’єктах благоустрою зеленого господарства з метою перешкоджання подальшому руху транспортного засобу.
Затримання транспортного засобу – блокування або доставка транспортного засобу для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (якщо розміщення затриманого транспортного засобу суттєво перешкоджає дорожньому руху), в тому числі за допомогою спеціального автомобіля-евакуатора.
Усунення перешкод – переміщення чи доставка транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик у випадку порушення водієм транспортного засобу Правил дорожнього руху в частині зупинки та стоянки, якщо таке порушення створює загрозу безпеці дорожнього руху, життю та здоров’ю пішоходів.
Евакуатор – спеціально обладнаний автомобіль, який використовується для доставки транспортного засобу для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.
Платіж з використанням мобільного терміналу (телефону), далі – М-паркування – оплата за користування місцями паркування транспортних засобів шляхом відправки SMS або голосових повідомлень оператору мобільного зв’язку для вирахування коштів з особистого (телекомунікаційного) рахунку абонента.
Оператор (уповноважена організація) – комунальне підприємство виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що визначено органом місцевого самоврядування для здійснення організації та експлуатації місць платного паркування транспортних засобів згідно з діючим порядком.
Оператор мобільного зв’язку – юридична особа, яка надає послуги мобільного зв’язку абонентам для сплати коштів за послуги паркування транспортних засобів.
Оператор телекомунікаційного зв’язку – юридична особа, яка залучена оператором на конкурсних засадах у встановленому порядку, діє на підставі договору, предметом якого є надання телекомунікаційних послуг оператору шляхом використання прогресивних технологій та методів обліку і формування інформаційної бази чи збору коштів щодо сплати послуг з паркування при використанні користувачами автоматизованої системи паркування транспортних засобів, що надають сучасні телекомунікаційні технології.
17.3. Організація платних місць для паркування транспортних засобів
17.3.1. Платні місця для паркування транспортних засобів (майданчики для платного паркування) призначені для тимчасової стоянки транспортного засобу зі стягненням плати за паркування у відведених або спеціально обладнаних місцях без відповідальності за збереження транспортного засобу або з такою відповідальністю, якщо можливе оснащення місця для паркування транспортних засобів необхідним обладнанням. Організація та експлуатація місць платного паркування транспортних засобів здійснюється лише оператором або підприємствами, з якими оператор уклав відповідний договір.
17.3.2. Особливі умови користування земельними ділянками, на яких розташовані спеціально обладнані та відведені місця, полягають в розробці та погодженні в установленому цими Правилами порядку схем організації дорожнього руху, згідно з якими у оператора виникає право надання платних послуг паркування транспортних засобів та не потребує розроблення проектів відведення цих земельних ділянок. На таких земельних ділянках оператор не має права здійснювати будь-яку діяльність, окрім надання платних послуг з паркування транспортних засобів та обладнання таких місць, що полягає у запровадженні інноваційних технологій (сучасних систем паркування), нанесенні дорожньої розмітки, встановленні відповідних дорожніх знаків, огорожі та інших елементів благоустрою, у порядку визначеному цими Правилами. Допускається відсутність дорожньої розмітки в залежності від погодних умов, бруду тощо при наявності установлених відповідних за змістом дорожніх знаків, що позначають межі та спосіб поставлення транспортного засобу на стоянку.
17.3.3. Оператор розробляє схеми організації дорожнього руху за погодженням з управлінням ДАІ ГУ МВС України в м. Києві (при розташуванні місць для паркування в межах червоних ліній міських вулиць і доріг), Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), а в випадках необхідності їх розміщення:
- в межах шляхопроводів, на тротуарах (при заниженні їх бордюрного каменя) – з комунальною корпорацією "Київавтодор”;
- в межах міжквартальних територій – з КП "УЖГ” або КП "ШЕУ” виконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій);
- на вулицях та в районі об’єктів відповідно постійного руху та відвідування осіб, яких охороняють відповідно до чинного законодавства, – з Управлінням державної охорони.
Після затвердження схеми організації дорожнього руху у встановленому цими Правилами порядку оператор зобов’язаний повідомити КП "Київдорсервіс” про встановлені дорожні знаки.
17.3.4. Перелік майданчиків для платного паркування транспортних засобів доводиться до відома учасників дорожнього руху через місцеві засоби масової інформації, а конкретні місця для паркування автотранспортних засобів позначаються шляхом встановлення дорожніх знаків і нанесення дорожньої розмітки згідно з Правилами дорожнього руху та визначаються розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
17.3.5. Забороняється:
17.3.5.1. Паркування транспортних засобів у заборонених для цього місцях, позначених відповідними дорожніми знаками або дорожньою розміткою.
17.3.5.2. Паркування великовантажних транспортних засобів на міжквартальних територіях (у дворах житлових будинків).
17.3.5.3. Організація платних місць паркування на проїжджих частинах вулиць в місцях, прилеглих до закладів охорони здоров’я (лікувальних установ, що надають стаціонарно-медичну допомогу хворим), крім фармацевтичних, приватних клінік, амбулаторно-поліклінічних, медичних учбових закладів, діагностичних центрів та санітарно-профілактичних закладів, до дитячих дошкільних закладів, загальноосвітніх шкіл, територія яких безпосередньо прилягає до вулиці (проспекту, провулку тощо), до міських кладовищ.
17.3.6. Паркування транспортних засобів біля місця розташування підприємств, організацій, великих торговельних закладів (ринків, універсамів, універмагів, супермаркетів), розважальних закладів (ресторанів, нічних клубів, казино, барів та ін.) здійснюється на підставі схеми організації дорожнього руху та відповідного договору з оператором.
17.3.7. Створення належних умов для діяльності дипломатичних представництв, консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій на проїжджих частинах вулиць та площ, в межах фасадної частини будинків, в яких вони розміщені, визначаються за їх зверненнями до виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Виконавчий орган Київської міської ради (Київська міська державна адміністрація) своїм розпорядженням може визначити місця для безоплатного паркування транспортних засобів цих організацій.
На інших ділянках вулиць та майданів міста Києва паркування транспортних засобів зазначених вище організацій здійснюється на загальних підставах.
17.3.8. Режим роботи майданчиків для платного паркування визначається оператором.
У День незалежності України, День Конституції України, День Перемоги, День Києва паркування транспортних засобів на місцях для платного паркування (за винятком платних місць для паркування біля ринків) здійснюється безкоштовно.
17.3.9. Контроль за здійсненням платного паркування транспортних засобів покладається на Головне управління транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
17.3.10. Паркування таксі та таксомоторів, що використовуються на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Києві, проводиться згідно з порядком, затвердженим Головним управлінням транспорту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
17.4. Система управління місцями для платного паркування, координація та контроль
17.4.1. Система платного паркування транспортних засобів включає:
• місця для платного паркування транспортних засобів з дорожніми знаками, дорожньою розміткою;
• автоматизовану систему оплати паркувального часу, яка складається з паркувальних автоматів, що працюють від чіп-карток, системи оплати за допомогою мобільних телефонів, процесінгового центру тощо;
• пластикові чіп-картки, квитанції, реєстратори розрахункових операції, фіскальні чеки, абонементні талони, талони фіксованої вартості;
• блокіратори, евакуатори, спеціально обладнані майданчики для зберігання транспортних засобів, затриманих чи переміщених з метою усунення перешкод;
• працівників оператора, які здійснюють контроль за повнотою сплати послуг за паркування;
• працівників Управління ДАІ ГУ МВС України в м. Києві, Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва чи інших визначених Київською міською радою органів, які контролюють дотримання правил паркування та можуть здійснювати разом з оператором функції щодо затримання транспортних засобів чи їх переміщення з метою усунення перешкод;
• технічну службу з обслуговування паркоматів, процесінгового центру та автопарку;
• технічну службу, яка забезпечує радіозв’язок з процесінговим центром, статистичну обробку даних;
• мережу розповсюдження абонементних талонів, талонів фіксованої вартості через магазини, кіоски та інше.
17.4.2. Організація та експлуатація (тобто, безпосереднє управління) системи платного паркування транспортних засобів, облаштування місць для платного паркування транспортних засобів, а також здійснення розрахунків з юридичними та фізичними особами за паркування їхнього транспорту покладається на оператора або інших суб’єктів, визначених оператором на умовах договору.
17.4.3. Оператор у своїх діях керується порядком, встановленим виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією) та іншими нормативно-правовими актами.
17.4.4. Оператор здійснює, за власний рахунок (за рахунок інвестиційної складової) або за рахунок коштів інвесторів (за умови проведення інвестиційного конкурсу), оснащення (встановлення паркувального обладнання, проведення ремонту, облаштування майданчиків для паркування транспортних засобів, монтаж дорожніх знаків тощо), експлуатацію і утримання місць для платного паркування, взаємодіє з працівниками Управління ДАІ МВС України в м. Києві, Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва чи інших організацій, органів місцевого самоврядування, контроль на місцях за повнотою і своєчасністю сплати водіями плати за послуги паркування.
17.4.5. Контроль за дотриманням вимог чинного законодавства, пов’язаного з паркуванням транспортних засобів (на тротуарах, зелених зонах, в зоні дії забороняючих дорожніх знаків, створення перешкод для утримання та прибирання об’єктів і елементів благоустрою) здійснюється працівниками Головного управління контролю за благоустроєм м. Києва, Управління ДАІ ГУ МВС України у м. Києві, оператора чи іншими визначеними Київською міською радою органами.
17.4.6. Функція контролю за дотриманням оператором та іншими суб’єктами (визначеними оператором) податкової дисципліни здійснюється Державною податковою адміністрацією у м. Києві.
17.4.7. Контроль сплати збору за паркування транспортних засобів, що належать юридичним та фізичним особам на проїжджих частинах біля своїх офісів, де функціонують місця платного паркування, здійснюється Державною податковою адміністрацією у місті Києві на підставі інформаційних даних оператора та облікових даних Управління ДАІ ГУ МВС України у м. Києві.
17.5. Форми оплати та порядок розрахунків за користування місцями платного паркування
17.5.1. Система оплати за користування місцями платного паркування включає безготівкові та готівкові форми розрахунків, а саме:
- реєстратори розрахункових операцій, квитанції, фіскальні чеки на паркування автотранспортних засобів;
- талони фіксованої вартості та абонементні талони на паркування автотранспортних засобів (годинні, денні, місячні, квартальні та ін.);
- безготівкова передоплата за користування місцями для паркування транспортних засобів підприємствами, організаціями та установами;
- пластикові чіп-картки;
- особистий (телекомунікаційний) рахунок;
- інші форми сплати при використанні автоматизованих систем паркування.
17.5.2. Придбання фізичними і юридичними особами абонементних талонів та пластикових чіп-карток на паркування транспортних засобів здійснюється у безготівковій формі або за готівку через торговельну мережу тощо.
17.5.3. Безготівкова оплата може здійснюватись згідно з укладеним між оператором та платником послуг з паркування договором.
17.5.4. Безготівкова сплата за користування місцями платного паркування транспортних засобів може здійснюватись за допомогою мобільного зв’язку шляхом здійснення SMS-платежу або голосового повідомлення-платежу тощо. Зміст платежу полягає у відправленні на короткий номер, визначений оператором мобільного зв’язку, повідомлення про сплату за паркування транспортних засобів, що є підтвердженням згоди укласти договір на паркування транспортних засобів на визначених у публічній пропозиції умовах та на списання з особистого (телекомунікаційного) рахунку платника суми вартості паркування, визначеної у такій публічній пропозиції.
17.6. Тарифи на паркування транспортних засобів
17.6.1. Тарифи за користування місцями для платного паркування, тарифи за роботи з встановлення/зняття технічних засобів для обмеження руху транспортних засобів, тарифи оплати робіт з переміщення чи доставки транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик та вартість абонементних талонів в залежності від терміну їх дії запроваджуються оператором за погодженням з Головним управлінням з питань цінової політики виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).
Тарифи на послуги з паркування включають в себе ставку збору за паркування, плату за послуги паркування та, у разі затвердження Київською міською радою інвестиційної програми, можуть включати інвестиційну складову.
17.6.2. Ставка збору за паркування автотранспортних засобів.
17.6.2.1. Збір за парковку встановлюється з розрахунку за 1 годину паркування у таких розмірах:
- 3 % від одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – на спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту, режим роботи яких знаходиться у часових межах з 8-00 до 20-00 години;
- 1 % від одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – на спеціально обладнаних місцях для паркування автотранспорту, режим роботи яких знаходиться у часових межах з 22-00 до 6-00 години;
- 1 % від одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян – на відведених місцях для паркування автотранспорту.
17.6.2.2. Збір за паркування автотранспортних засобів перераховується оператором до 20 числа місяця, наступного за звітним, до бюджету м. Києва.
17.6.2.3. За несвоєчасне перерахування збору за паркування автотранспортних засобів оператор сплачує фінансові санкції та пеню відповідно до вимог чинного законодавства.
17.6.3. Плата за послуги з паркування автотранспортних засобів:
17.6.3.1. Стягується з юридичних та фізичних осіб за кожну годину паркування автотранспортних засобів на спеціально обладнаних місцях, розташованих на паркувальних майданчиках, режим роботи яких знаходиться у часових межах з 8-00 до 22-00 години.
17.6.3.2. Стягується з юридичних та фізичних осіб за термін перебування автотранспортних засобів у відведених та спеціально обладнаних місцях паркування, розташованих на паркувальних майданчиках, режим роботи яких знаходиться у часових межах з 22-00 до 6-00 години.
17.6.3.3. Здійснюється згідно із затвердженою калькуляцією витрат оператора з експлуатації одного місця паркування автотранспортних засобів. Калькуляція повинна відповідати умовам цих Правил та іншим нормативним документам, які регулюють діяльність з експлуатації та утримання місць паркування автотранспортних засобів, та може включати інвестиційну складову.
17.6.3.4. Сплачується водіями єдиним платежем на умовах попередньої оплати в момент постановки транспортного засобу на стоянку шляхом придбання чеку про оплату. У разі придбання водіями абонементних талонів, талонів фіксованої вартості або оплати послуг паркування за допомогою інших видів інноваційних технологій, збір за парковку автомобілів враховується в тариф послуг з паркування та сплачується водіями при придбанні ними зазначених видів оплати.
17.6.3.5. Може стягуватися як готівкою, так і у безготівковій формі.
17.7. Дії оператора при несплаті водіями послуг з паркування та розміщення транспортних засобів на об’єкті благоустрою зеленого господарства
17.7.1. При порушенні встановленого цими Правилами порядку оплати послуг з паркування транспортних засобів на відведених або спеціально обладнаних місцях, а також розміщенні транспортного засобу на об’єкті благоустрою зеленого господарства оператор застосовує технічні засоби для обмеження руху транспортних засобів, якщо:
17.7.1.1. Водії припаркованих транспортних засобів не сплатили вартість послуг з паркування.
17.7.1.2. Послуги з паркування транспортних засобів сплачені не в повному обсязі або з порушенням порядку оплати.
17.7.1.3. Прострочено час дозволеного (сплаченого) паркування транспортних засобів.
17.7.1.4. Порушено порядок постановки транспортних засобів на паркувальній дільниці.
17.7.1.5. Транспортні засоби знаходяться на об’єкті благоустрою зеленого господарства.
17.7.2. Застосування технічних засобів для обмеження руху транспортних засобів здійснює оператор.
17.7.3. У разі застосування технічних засобів для обмеження руху транспортних засобів, працівник оператора зобов’язаний наклеїти на скло дверей водія транспортного засобу відповідне попередження.
17.7.4. Працівник оператора, який здійснює застосування технічних засобів для обмеження руху транспортних засобів (далі – технічний засіб), складає відповідний акт у двох примірниках, який повинен містити:
- дані про оператора, який встановлює технічний засіб;
- ім’я, прізвище та особистий підпис працівника оператора, який встановлює технічний засіб;
- координати оператора, до якого треба звернутись для зняття технічного засобу;
- час і причину встановлення технічного засобу. Один примірник акта розміщується на видному місці транспортного засобу, другий – залишається у працівника оператора.
17.7.5. У разі застосування технічного засобу у випадках, передбачених п. п. 17.7.1.1 – 17.7.1.4 цих Правил, зняття технічного засобу здійснюється за умови повної сплати водієм послуг з паркування транспортного засобу і робіт з встановлення та зняття технічного засобу.
17.7.6. Застосування технічного засобу у випадку, передбаченому п. 17.7.1.5, здійснюється з урахуванням особливостей, які встановлюються виконавчим органом Київської міської ради (Київською міською державною адміністрацією). Про порушення водієм транспортного засобу правил благоустрою складається протокол про адміністративне правопорушення.
У разі застосування технічного засобу у випадку, передбаченому п. 17.7.1.5, зняття технічного засобу з транспортного засобу здійснюється за умови повної сплати водієм виконаних робіт з встановлення та зняття технічного засобу, а також грошових коштів на відновлення благоустрою на об’єкті зеленого господарства.
17.7.7. У разі відмови особи, яка порушила вимоги цих Правил, від сплати послуг з паркування та робіт з встановлення та зняття технічного засобу, після розгляду оператором відповідної заяви у порядку, передбаченому чинним законодавством України, працівник оператора в присутності понятих складає акт про порушення водієм встановленого порядку оплати послуг з паркування, вказує розмір послуг з паркування, вартість виконаних робіт з встановлення та зняття технічного засобу, після чого проводиться зняття технічного засобу Акт направляється до суду для стягнення несплачених коштів з порушника в примусовому порядку.
17.7.8. Роботи з встановлення та зняття технічного засобу сплачуються водієм транспортного засобу або особою, яка має право на користування транспортним засобом.
17.7.9. Оплата за роботи з встановлення та зняття технічного засобу здійснюється:
- шляхом перерахування коштів через установи банків і Ощадного банку України на рахунок оператора, що надає послуги з паркування, виконує роботи з встановлення та зняття технічного засобу;
- шляхом використання паркоматів з отриманням відповідного документа;
- шляхом готівкового розрахунку з працівником оператора, який здійснює зазначені роботи, з оформленням розрахунку у встановленому порядку (фіскальний чек, квитанція суворої звітності про оплату робіт та послуг з паркування, журнал (книга) обліку квитанцій зареєстрована у відповідному податковому органі, зберігання у встановленому порядку корінців квитанцій про сплату звітних документів для перевірки та контролю тощо).
17.7.10. Матеріальну відповідальність за можливі механічні пошкодження транспортних засобів при встановленні та знятті технічного засобу згідно з чинним законодавством несе оператор.
17.7.11. Оператор не несе матеріальну відповідальність за пошкодження транспортних засобів, які здійснені його водієм, або особою, яка має право керувати цим засобом, у разі нехтування зазначеними особами попередження про застосування технічного засобу, передбаченого п. 17.7.3 даних Правил.
17.8. Примусове переміщення транспортних засобів
17.8.1. У разі порушень водіями Правил дорожнього руху, у випадках, визначених законом, та з метою усунення перешкод на вулично-шляховій мережі, якщо це загрожує безпеці дорожнього руху або безпеці громадян, застосовується переміщення чи доставка транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик.
17.8.2. Підстави затримання транспортного засобу та усунення перешкод на вулично-шляховій мережі:
17.8.2.1. У випадках, передбачених законом, працівник Державтоінспекції (далі – працівник ДАІ) тимчасово затримує транспортний засіб шляхом блокування або доставляє його для зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.
17.8.2.2. У разі виявлення випадків залишення водієм транспортного засобу на вулично-шляховій мережі з порушенням встановлених правил зупинки і стоянки, якщо це загрожує безпеці дорожнього руку або безпеці громадян, працівник ДАІ вживає заходів щодо усунення перешкод шляхом прийняття рішення про переміщення чи доставку транспортного засобу для тимчасового зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку.
17.8.3. Порядок затримання транспортного засобу та усунення перешкод на вулично-шляховій мережі.
17.8.3.1. У випадках, визначених п. 17.8.2.1 цих Правил, працівник ДАІ зобов’язаний надати особі можливість повідомити про тимчасове затримання транспортного засобу та своє місцезнаходження іншу особу за власним вибором і вжити заходів щодо повернення автомобіля до місця постійної дислокації, а також забороняє експлуатацію транспортного засобу до усунення несправностей, виявлених у процесі його огляду.
17.8.3.2. У випадках, визначених п. 17.8.2.2 цих Правил, працівник оператора залишає на місці, де знаходився транспортний засіб, інформацію для водія, яка містить відомості про державний номер та місцезнаходження транспортного засобу, контактний телефон працівника оператора.
17.8.3.3. Працівник ДАІ через чергового по УДАТ або інформаційно-диспетчерську службу викликає мобільну групу з автомобілем-евакуатором.
17.8.3.4. У присутності двох понятих і працівника оператора, якому передається транспортний засіб для доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, працівник ДАІ складає протокол огляду і затримання чи вжиття заходів щодо усунення перешкод шляхом прийняття рішення про переміщення чи доставку транспортного засобу для тимчасового зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку у 3-х примірниках, який містить такі відомості: дату, час, місце порушення і підстави для огляду, затримання та переміщення чи доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку; посаду, місце роботи, прізвище, ім’я, по батькові та підпис особи, яка приймає рішення про огляд, затримання та переміщення чи доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку; тип, марку, державний реєстраційний номер, перелік візуальних недоліків та пошкоджень на транспортному засобі, що затримується та переміщується чи доставляється на спеціальний майданчик чи стоянку; найменування, адресу та номер телефону оператора, який здійснює доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку; адресу місця зберігання транспортного засобу; посаду, прізвище, ім’я особи, яка виконує роботи з доставлення транспортного засобу на спеціальний майданчик чи стоянку, її підпис; посаду, прізвище, ім’я особи, яка приймає транспортний засіб на зберігання, її згоду (з особистим підписом) з переліком візуальних недоліків та пошкоджень на ньому; показники одометра автомобіля-евакуатора до початку руху та при прибутті до спеціально обладнаного майданчика; фото транспортного засобу (за необхідності). Протокол огляду і затримання чи вжиття заходів щодо усунення перешкод шляхом прийняття рішення про переміщення чи доставку транспортного засобу для тимчасового зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку (далі – Протокол) повинен бути пронумерований друкарським способом, зокрема, на ньому має проставлятися серія і номер. Усі реквізити Протоколу заповнюються розбірливим почерком, українською мовою. Не допускається закреслення чи виправлення відомостей, що заносяться до нього, а також внесення додаткових записів до відповідної його частини після її підписання понятими. Особа, яка здійснює доставлення затриманого транспортного засобу, опечатує конструктивно передбачені місця доступу в транспортний засіб.
17.8.4. Доставлення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик здійснює підрозділ оператора за допомогою спеціальних технічних пристроїв автомобілями-евакуаторами.
17.8.5. Про отримання автомобіля працівник оператора ставить підпис в протоколі і отримує 3 примірники протоколу: для чергового по спеціально обладнаному майданчику, для працівника ДАІ і для водія-порушника.
17.8.6. Після складання працівником ДАІ протоколу, зазначеного у пункті 17.8.3.4 цих Правил, транспортний засіб за допомогою спеціальних технічних пристроїв завантажується працівниками оператора на автомобіль-евакуатор та доставляється на спеціально обладнаний майданчик. На місці, де знаходився транспортний засіб, працівник оператора залишає інформацію для водія.
17.8.7. Про затримання і переміщення чи доставлення транспортного засобу на спеціально обладнаний майданчик працівник ДАІ негайно повідомляє в чергову частину при УДАІ для обліку та надає необхідну інформацію водію на його звернення.
17.8.8. У разі, коли водій з’являється на місці правопорушення в момент виконання робіт по завантаженню транспортного засобу, працівник ДАІ не затримує транспортний засіб, а складає адміністративний протокол про порушення правил зупинки і стоянки. При цьому порушення має бути усунуто протягом максимально короткого строку. У такому випадку фактично виконані оператором роботи (виїзд евакуатора, завантаження, доставка, розвантаження транспортного засобу) не оплачуються.
17.8.9. Транспортний засіб відповідно до протоколу огляду і затримання чи вжиття заходів щодо усунення перешкод шляхом прийняття рішення про переміщення чи доставку транспортного засобу для тимчасового зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку приймається на спеціально обладнаний майданчик черговим з відповідним оформленням прийняття на зберігання та записом у журналі реєстрації і утримується згідно з Правилами зберігання транспортних засобів на автостоянках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 1996 року N 115.
17.8.10. Водій після отримання інформації з чергової частини ДАІ або від працівника ДАІ (працівника оператора) про причину затримання транспортного засобу чи вжиття заходів щодо усунення перешкод шляхом прийняття рішення про переміщення чи доставку транспортного засобу для тимчасового зберігання на спеціальний майданчик чи стоянку та місце його знаходження звертається до чергового по спеціально обладнаному майданчику.
17.8.11. На підставі вищезазначеного протоколу працівником ДАІ на спеціально обладнаному майданчику складається протокол про адміністративне порушення водієм правил дорожнього руху та робиться відповідна відмітка у дозволі на отримання автомобіля. До протоколу про адміністративне правопорушення працівником ДАІ додається один примірник протоколу.
17.8.12. Транспортний засіб видається (повертається) власнику або особі, яка має право на користування цим транспортним засобом, після складання протоколу про адміністративне правопорушення за фактом вчиненого ним порушення Правил дорожнього руху, отримання дозволу від працівника ДАІ та за умови оплати власником або особою, яка має право на користування цим транспортним засобом, робіт із доставлення та зберігання транспортного засобу згідно з тарифами, затвердженими у встановленому порядку. У разі відмови власників або осіб, які мають право на користування транспортним засобом, від оплати зазначених робіт, транспортний засіб повертається, а кошти стягуються у судовому порядку відповідно до чинного законодавства України. Доступ водія до транспортного засобу, який знаходиться на спеціально обладнаному майданчику, зд
Категория: Законы | Добавил: xrom (20.01.2009)
Просмотров: 3228
Copyright MyCorp © 2018